No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Shpërthen Pirlo: Shikoni ndeshjet dhe pastaj komentoni, do më tregoni ju se...

Shpërthen Pirlo: Shikoni ndeshjet dhe pastaj komentoni, do më tregoni ju se çfarë duhet të bëj?!

Zhgënjimi për barazimin ndaj Veronës ka qenë i madh në kampin e Juventusit dhe kjo gjë u pa qartë edhe te trajneri Andrea Pirlo, i cili në një moment shpërtheu ndaj njërit prej gazetarëve të “Sky”.

Giancarlo Padovan e pyeti në lidhje me zgjedhjet që trajneri kishte bërë për ndeshjen ndaj Veronës dhe Pirlo reagoi menjëherë.

“Ne ishim në një situatë emergjence nëse hedh sytë nga mungesat. Duhet të adaptoja Alex Sandron si qendërmbrojtës, nuk kisha zgjidhje tjetër. Nëse të mungojnë 4 mbrojtës, gjithashtu dhe 2 sulmues, do më tregoni se çfarë duhet të bëj?! Dragusin nuk është një mbrojtës krahu dhe kurrë nuk ka luajtur si i tillë, ai është një qendërmbrojtës. Shikoni një herë ndeshjes, më pas ejani dhe komentoni”, përfundoi i acaruar Pirlo.


Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments