No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Nuhiu thotë se Drita nuk është nën presion

Nuhiu thotë se Drita nuk është nën presion

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu e ka vlerësuar fitoren e arritur ndaj Besës së Pejës, të dielën (3:1). Kampionia në fuqi është kthyer te fitorja pas dy ndeshjeve.

“I uroj futbollistët. Në asnjë moment nuk e nënçmuam kundërshtarin. E hapëm ndeshjen shumë shpejtë dhe shënuam edhe golin e dytë. Nga një mungesë përqendrimi na ndëshkoi kundërshtari. Por më gëzon fakti dhe reaguam menjëherë dhe shënuam golin e tretë”, ka thënë Nuhiu pas ndeshjes. “Në asnjë moment nuk jemi në presion. Kemi treguar lojë të mirë edhe në ndeshjet e kaluara. Por na mungoi rezultati. Më vjen mirë që sot e morëm edhe rezultatin”, ka shtuar trajneri i Dritës. Afro 100 tifozë të Dritës kanë përkrahur skuadrën me të përfunduar ndeshja. Ata ishin të vendosur në tribunë të stadiumit.


Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments