No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur zhvillime të reja për të ardhmen e talentit të Bayern Munchen.

Fabriziio Romano, gazetari i njohur i merkatos, raporton se klubi kampion i Europës, ka arritur akordin me talentin 18-vjeçar për rinovimin e kontratës dhe përmirësimin e termave financiarë të saj.

Marrëveshja e re e Musiala do të jetë e vlefshme deri në verën e vitit 2026. Para e tij neto do të jetë 4 milionë euro në sezon. Mesfushori ka luajtur 17 ndeshje këtë sezon me Bayern dhe ka shënuar gola.


Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments