No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain.

“Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë një vit special, kemi patur shumë raste me Covid-19 dhe dëmtime”, ka thënë mesfushori italian.

“Mendoj se kjo vlen për të gjitha kampionatet. Do të jetë më e vështirë, por jemi akoma në garë për ta fituar titullin në Ligue 1. Mungojnë 12 finale në kampionat dhe mund të fitojmë akoma gjithçka me Champions League dhe Kupën e Francës. Duhet të japim gjithmonë 100%”.

Në lidhje me Champions-in: “Në ndeshjen e parë kundër Barçës kemi bërë një ndeshje pothuajse perfekte. Si një skuadër e vërtetë. Trajneri e kishte përgatitur në mënyrë perfekte ndeshjen”.

Akoma për Pochettino-n: “Me atë ndihem më i lirë, mund të luaj më përpara dhe asisti për Mbappe në golin e parë ndaj Barcelona-s ka ardhur pikërisht për këtë. I kam dhënë një top të bukur. Janë gjëra që i provojmë në stërvitje”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments