No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës'89

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë.

Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1 krejt në fundin e ndeshjes, në minutën e gjashtë të kohës shtesë, pas asistimit të mesfushorit Qendrim Zyba.

Prishtina kaloi fillimisht në epërsi me golin e Lumbardh Dellovës në minutën e 52-të. Shifrat i barazoi Arbnor Muja në minutën e parë të kohës shtesë.

Prishtina e fiton edhe ndeshjen e katërt në stinorin pranveror, derisa Trepça ’89 mposhtet për herë të parë në Mitrovicë, pas pesë ndeshjeve pa humbje.

Me trepikëshin e arritur, Prishtina e udhëhequr nga trajneri Zekirija Ramadani ngjitet në vendin e dytë me 44 pikë, aq sa ka edhe Drita në vendin e tretë me një ndeshje më pak të zhvilluar.

Trepça ’89 është në vendin e pestë me 28 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments