No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Juventusi në emergjencë totale ndaj Verona-s, 7 mungesa! Pirlo thërret 5 lojtarë...

Juventusi në emergjencë totale ndaj Verona-s, 7 mungesa! Pirlo thërret 5 lojtarë nga ekipi U-23

Juventus, nesër, 27 shkurt, pritet nga ndeshja në stadiumin “Bentegodi” kundër Hellas Verona. Më poshtë është lista e lojtarëve të thirrur nga Mister Andrea Pirlo për ndeshjen që do të fillojë në orën 20:45.

Portierë: Szczesny, Pinsoglio, Buffon.

Mbrojtësit: De Ligt, Alex Sandro, Demiral, Di Pardo, Dragusin, Frabotta, Capellini.

Mesfushorët: Ramsey, McKennie, Chiesa, Rabiot, Bentancur, Bernardeschi, Fagioli, Kulusevski, Peeters.

Sulmuesit: Ronaldo, Rafia, Marques, Aké.

Shumë mungesa për bardhezinjtë, ku bien në sy Arthur, Bonucci, Chiellini, Cuadrado, Dybala dhe Morata, plus Danilo i skualifikuar.

Rabiot kthehet nga skualifikimi. Përveç Fagioli dhe Di Pardo, që janë thërritur edhe më parë, ka edhe 5 lojtarë të tjerë të ekipit U-23: Capellini (mbrojtës qendror i lindur në 2000), Peeters (mesfushor 1999), Rafia (mesfushor sulmues 1999), Aké (anësor 2001), Marques (sulmues qendror 2000).

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Recent Comments