No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Cassano paralajmëron Interin: Do të ishte një katastrofë e vërtetë

Cassano paralajmëron Interin: Do të ishte një katastrofë e vërtetë

Antonio Cassano, ish-sulmuesi i Inter-it, Milan-it dhe Roma-s, ka folur në kanalin Youtube të gazetarit Stefano Borghi.

Ish-futbollisti ka folur në lidhje me luftën për titull në Itali dhe pasojat që do të kishte për Inter-in një dështim në kampionat.

“Inter e ka nisur shumë keq sezonin, veçanërisht sepse është eliminuar nga kompeticionet europiane: aty ka qenë një katastrofë. Inter ka vetëm një objektiv, të fitojë titullin: po doli në vend të dytë, do të jetë një katastrofë”, ka thënë Cassano.

“Zikaltrit janë të favorizuar sepse Conte, duke luajtur një herë në javë, arrin t’i japë diçka më shumë skuadrës. Unë jam interist nga lindja, por Inter-i nuk më emocionon si Atalanta kur luan”.

“Skudra e Conte-s është solide, pëson pak dhe shënon sepse Lukaku me Lautaro po realizojnë shumë gola, veçanërisht në këtë Serie A. Inter është favorite, por nuk luan një futboll të bukur”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments