No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke qenë se kthimi tani do të jetë në Spanjë.

Por sa vuajtje dhe sa djersë deri në fund. Goli që ka zhbllokuar ndeshjen dhe i ka dhënë fitoren 1-0 ekipit të Zidane ka ardhur nga distanca me Mendy, në minutën e 85-të të ndeshjes.

Francezi ka shfrytëzuar pasimin e Modric dhe me të djathtën e tij ka kalibruar topin aty ku Gollini nuk ka arritur dot.

Skuadra e Gasperinit del megjithatë me kokën lart pasi i bëri ballë një ndeshje e cila u vu në binarët e vështirë duke qenë se luajtu me një futbollist më pak prej minutës së 17-të kur Freuler doli me karton të kuq për një ndërhyrje pikërisht ndaj mbrojtësit francez.

Një vendim i ekzagjeruar i arbitrit duke qenë se nuk ishte në një rast të bujshëm për gol dhe sepse ndodhej në diagonale duke hyrë për në zonë.

E sikur të mos mjaftonte i kuqi, në mesin e pjesës së parë, Atalanta humbi edhe bomberin e saj, Duvan Zapata për një dëmtim.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments