No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Napoli sonte arriti të fitojë me rezultat 2:1, por kjo nuk mjaftoi pasi në takimin e parë në Spanjë kishin pësuar humbje me rezultat 2:0.

Futbollisti i Kosovës, Amir Rrahmani edhe në këtë takim ishte titullar dhe pati një performancë të mirë.

Sonte ka vuajtur shumë edhe Arsenali por ai fatmirësish me një gol të shënuar në minutën e 88-të nga Aubameyang arriti ta siguroi kualifikimin përballë Benficas.

Më poshtë mund t’i gjeni komplet rezultatet e ndeshjeve që janë zhvilluar nga ora 18:55. /Demokracia.com

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments