No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i të cilit është në evolucion të shpejtë e të paparashikueshëm. Kjo është renditja:

1. Mbappè (Paris Saint Germain) – 185 milionë €
2. Harry Kane (Tottenham) – 125 milionë
3. Raheem Sterling (Manchester City) – 125 milionë €
4. Jadon Sancho (Borussia Dortmund) – 117.6 milionë €
5. Neymar (Paris Saint Germain) – 115 milionë €
6. Mohamed Salah (Liverpool) – 115 milionë €
7. Marcus Rashford (Manchester United) – 115 milionë €
8. Kevin De Bruyne (Manchester City) – 113.5 milionë €
9. Alexander-Arnold (Liverpool) – 110.8 milionë €
10. Sadio Mane (Liverpool) – 110 milionë €

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Recent Comments