No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Faqja e UEFA-s ia uron ditëlindjen Arbër Zenelit me një video nga...

Faqja e UEFA-s ia uron ditëlindjen Arbër Zenelit me një video nga het-triku ndaj Azerbejxhanit

Faqja zyrtare e UEFA-s në Twitter ia ka uruar ditëlindjen sulmuesit Arbër Zeneli me anë të një video nga het-triku i tij i paharrueshëm për Kosovën kundër Azerbajxhanit në edicionin e parë të Ligës së Kombeve.

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës dhe klubit francez Reims mbush sot (e enjte) 26 vjet.

Në ditëlindjen e tij, Zeneli ka pranuar shumë mesazhe nga njerëzit e dashur dhe tifozët e Kosovës dhe Reims.

Megjithatë, ylli i Kosovës ka pranuar edhe një urim të veçantë nga faqja zyrtare e UEFA-s në Twitter.

Faqja e UEFA-s është përkujdesur t’ia urojë Zenelit ditëlindjen me një video nga het-triku i paharruar ndaj Azerbejxhanit në fitoren 4-0 të Kosovës në Ligën e Kombeve.

“Urime ditëlindjen, Arbër”, shkruan në përshkrimin e videos së postuar nga faqja e UEFA-s në gjuhen gjermane.

Ndryshe, Zeneli ka debutuar me Kosovën në vitin 2016 dhe që nga ajo kohë ka zhvilluar 22 ndeshje, duke shënuar shtatë gola.


Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Superliga vjen sot me ndeshje të jashtëzakonshme, shumëçka mund të vendoset

Elita e futbollit kosovar vjen sot me ndeshjet e javës së 34-të të cilat edhe mund ta vendosin fatin e shumë skuadrave...

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

Recent Comments