No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Drenica gjunjëzon “Niklin”, Arbëria bindëse ndaj Besës

Drenica gjunjëzon “Niklin”, Arbëria bindëse ndaj Besës

Skuadra e Drenicës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në garën për mbijetesë në elitë, duke e mundur Feronikelin në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, me rezultat 3:1. Kuqezinjtë kaluan në epërsi me golin e Kreshnik Ukës, në minutën e 18-të. Shifrat i barazoi Simonovski (38’), por gjërat për “Niklin” u përkeqësuan në finish të pjesës së parë kur Bojku u përjashtua pas dy kartonëve të verdhë. Menjëherë pas këtij përjashtimi erdhi edhe ndëshkimi tjetër, kur Erlis Frashëri realizoi në kohën shtesë për epërsinë e Drenicës, 2:1. Ndërkohë, golin e qetësisë për kuqezinjtë e Skenderajt e realizoi Kreshnik Uka, në minutën e 78-të. Në ndeshjen tjetër, Arbëria fitoi pa telashe në duel me Besën, me rezultat të pastër 3:0. Golat për skuadrën e Arbnor Morinës i shënuan Marclei (8’), Bahtiri (34’) dhe Kryeziu (46’).

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments