No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR City i pandalshëm edhe në Champions League

City i pandalshëm edhe në Champions League

Manchester City është me një këmbë në fazën çerekfinale të UEFA Champions League, pasi ka mposhtur Borussia Monchengladbach në ndeshjen e parë me shifrat 0-2.

Në një ndeshje që zhvillohej në një fushë neutrale për shkak të COVID-19, të besuarit e Guardiolës nuk e patën aspak të vështirë, teksa dominuan të gjithë takimin. Goli i parë i sfidës u shënua në minutën e 29-të, me autor Bernardo Silvën.

Portugezi mori një top perfekt nga Joao Cancelo dhe goditi bukur me kokë, duke mos i dhënë asnjë shans portierit zviceran Sommer. Kështu, me shifrat 0-1 u mbyll pjesa e parë e përballjes.

Në fraksionin e dytë u luajt e njëjta muzikë, me Cityn që shënoi edhe golin e dytë në minutën e 65-të, ku këtë herë autor ishte Gabriel Jesus. Braziliani mori një pasim nga Bernardo Silva dhe shty topin drejt rrjetës për të çuar shifrat në 0-2. Më pas, deri në fund City administroi gjithçka me ndeshjen që u mbyll 0-2.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

PSG-BAYERN: Francezët konfirmojnë rikthimin e madh, por ka dhe 2 mungesa

Mbrëmjen e nesërme do të luhet ndeshja e kthimit mes PSG dhe Bayern, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Champions League. Në kuadër...

Recent Comments