No menu items!
Ballina KRYESORE Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet...

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja


Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Sadiku bëri një luftë të mrekullueshme kundër boksieres nga Kazakistani  Katarina Ibragimova, dhe kur pritej fitore e sigurt, madje këtë e bëri edhe gjyqtari duke ia ngritur dorën boksieres kosovare, ndërron vendimi dhe asaj i merret fitorja.

Kjo sipas zyrtareve të Federatës së Boksit të Kosovës, është e turpshme.

Njoftimi i plotë pa ndërhyrje  i FboxK:

Turneu nderkombëtar “Strandja” Sofia,Bulgari

Në boks ndodh gjithqka. Sot  në ring u ngjit në 60kg.Donjeta Sadiku kunder boksieres nga Kazakistani Ibragimova Karina,Donjeta Sadiku tregoi një boks luftarak gjat tre raundeve sulmoi boksieren Ibragimova me goditje të njëpasnjishme dhe në raundin e tretë detyroi referin në ring ti numroj boksieres së Kazakistanit dhe ta pushoj ,gjith kohen Donjeta ishte në epërsi e sidomos në raundin e dytë dhe të treten.

Dhe pas perfundimit të duelit si fituese dora i ngritet Donjeta Sadiku po për qudi meniher ndryshon vendimi dhe fituese shpallet boksierja nga Kazakistani IIbragimova.Edhe pse Donjeta humbi tregoi se është në formë të mirë dhe e gatshme për kualifikimet për L.O.Tokio2020. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments