No menu items!
Ballina KRYESORE Donjeta Sadiku rrah keq boksieren ruse

Donjeta Sadiku rrah keq boksieren ruse

Boksierja e njohur kosovare Donjeta Sadiku ka debutuar me fitore bindëse në turneun ndërkombëtar “Strandja” që po mbahet në Sofje të Bullgarisë.

Donjeta e ka mposhtur bindshëm boksieren ruse Orlinda Aleksandorva me rezultat 5:0.

Njoftimi i plotë i FBoxK:

Turneu nderkombëtar “Strandja” Sofia, Bulgari.

Donjeta Sadiku mundi bindshem 5:0 boksieren nga Rusia, Orlinda Aleksandrova.

Sot në ring u ngjitet 60kg.Donjeta Sadiku kunder boksieres Ruse Ordina Aleksandrova dhe gjat tri raundave Donjeta tregoi boks cilsor dhe teknik te persosur duke ngadhnjyrr bindshem nda j boksieres Ruse.

Sonte nga ora 18:00 në 81kg.Besart Pireva bokson kunder boksierit nga Ukraina Kost Maxym.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments