No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Tri javë luftë me Covid-19, presidenti i Real Madridit del nga izolimi

Tri javë luftë me Covid-19, presidenti i Real Madridit del nga izolimi

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, ka rezultuar negativ në testin e fundit për koronavirusin, pasi fillimisht u konfirmua i infektuar më 2 shkurt. Perez kaloi gati tri javë në karantinë, pasi nuk u lejua të kthehej në punë derisa të rezultonte negativ. Presidenti 73-vjeçar tani është i lirë të kthehet në detyrat e tij, megjithëse nuk do të udhëtojë për ndeshjen e Ligës së Kampionëve me Atalantën, në Itali.

Klubi madrilen e njoftoi këtë lajm të mirë përmes faqes së vet në internet: “Real Madrid CF informon se presidenti ynë, Florentino Perez, ka marrë rezultate negative për Covid-19 në dy testet PCR që ka kryer në 48 orët e fundit. Florentino Perez nuk do të udhëtojë drejt Bergamos për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Atalantës, por do të jetë në ‘Real Madrid City’ nesër (sot) për t’i parë të gjithë anëtarët e ekipit tonë të parë, përpara udhëtimit drejt Italisë”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

PSG-BAYERN: Francezët konfirmojnë rikthimin e madh, por ka dhe 2 mungesa

Mbrëmjen e nesërme do të luhet ndeshja e kthimit mes PSG dhe Bayern, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Champions League. Në kuadër...

Recent Comments