No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Serbia në panik: Qeveria spanjolle dha pëlqimin për ndeshjen me Kosovën, a...

Serbia në panik: Qeveria spanjolle dha pëlqimin për ndeshjen me Kosovën, a do të thotë kjo njohje për shtetin?

Spanja e Kosova do të përballën ndërmjet vete në mars në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror 2022 që mbahet në Katar.

Spanja një kohë u tha se do të refuzojë të luajë me Kosovën, por kjo jo që ndodhi por qeveria spanjolle tashmë ka pranuar që me Kosovën të luajë në Spanjë duke e caktuar stadiumin e Sevillas mikpritëse të asaj ndeshjeje.

Serba ishte në panik pas kësaj, por mediat serbe sot duke e cituar gazetën katalunase “Sport”, kanë shkruar se përkundër kësaj Spanja nuk do ta njoh Kosovën.

“Qeveria dha dritën jeshile për ndeshjen në Spanjë. Sidoqoftë, ky vendim nuk do të thotë që Spanja e njeh pavarësinë e Kosovës, thuhet në tekstin e Sportit”, shkruan portali serb “telegrafi”.

Gjithsesi, gjërat në realitet janë duke shkuar ndryshe. Spanja pati një pritje të mirë për skuadrën e Prishtinës që luajti në Barcelonë edhe pse këtu u tha se ajo ndeshje nuk duhet të luhet në territorin spanjoll.

Të kujtojmë se Kosova është në Grupin B, së bashku me Spanjën, Suedinë, Greqinë dhe Gjeorgjinë, katër ekipe kombëtare, tre prej të cilave nuk e njohën pavarësinë e Kosovës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments