No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR “Fadil Vokrri” po shkëlqen në prag të ndeshjes Prishtina – Drita

“Fadil Vokrri” po shkëlqen në prag të ndeshjes Prishtina – Drita

Siç duket të dy ekipet që janë duke luftuar për titullin e Kosovës, janë me fat të madh. Një fotografi e postuar nga Benet Rezniqi tregon se gjendja e fushës ‘Fadil Vokrri’ është në kushte të mrekullushme për lojë, shkruan Sheshi.

Teksa, Rezniqi ka shkruar se fusha është gati për ndeshjen “Gati për derbin”.

Mëposhtë pamje nga stadiumi “Fadil Vokrri”:

Nesër (e mërkure) pritet të zhvillohet ndeshja kryesore e javës së 21-të në mes Prishtinës dhe Dritës, në stadiumin “Fadil Vokrri” më fillim nga ora 13:00

Ky është takimi i pestë zyrtare i këtyre dy ekipeve, ndërsa është përballja e tyre e tretë kampionale.

Në ndeshjet e zhvilluar Prishtina ka korrur dy fitore (3:1 në Superkupë dhe 1:0 në Kupë). Ndërkohë në ndeshjet kampionale janë mbyllur dy herë me rezultat të barabartë (0:0 dhe 1:1).

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments