No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Tootenham në krizë, kurrë kaq dobët si trajner… Shpërthen Mourinho

Tootenham në krizë, kurrë kaq dobët si trajner… Shpërthen Mourinho

Disfata e tetë në Premier League, vendi i nëntë (me një ndeshje për t’u rikuperuar), nëntë pikë larg nga zona e Champions-it. Situata aktuale, në të cilën gjendet Tottenham, nuk është më rozë, por e rënduar nga disfata e fundit në fushën e West Ham.

Periudhë e keqe për “Spurs” e Mourinhos, i cili regjistroi performancën më të keqe në karrierën e tij, në 50 ndeshjet e para të kampionatit në krye të një klubi. Vetëm 81 pikë të marra, larg 126 pikëve të fituara në stolin e Chelsea, në përvojën e tij të parë me Blutë. José Mourinho ka fituar 81 pikë pas 50 ndeshjeve të Premier League, në krye të “Spurs”. Ky është totali i tij më i ulët në këtë fazë, në çdo post menaxherial.

124 pikë – Porto
126 pikë – Chelsea (eksperienca e parë)
113 pikë – Inter
123 pikë – Real Madrid
114 pikë – Chelsea (eksperienca e dytë)
95 pikë – Manchester United
81 pikë – Tottenham

Në fund të ndeshjes së humbur kundër “Hammers”, trajneri portugez nuk pranoi të flasë për krizën e ekipit të tij, duke mbrojtur metodat e punës dhe stafit drejtues: “Kurrë nuk kam dyshuar në filozofinë time të lojës. Në asgjë, zero. Ndonjëherë rezultatet janë pasojë e situatave të shumta në futboll. Metoda ime dhe e stafit tim nuk janë të panjohura në botë. Nëse kriza sjell zhgënjim dhe trishtim në dhomën e zhveshjes, atëherë do ta thoja, por nuk është kështu.

Kur një ekip lufton deri në sekondën e fundit, siç bëmë ne për të marrë një rezultat tjetër, atëherë nuk është në krizë. Një grup është në krizë kur jo të gjithë po vozisin në të njëjtën mënyrë për të arritur qëllimin. Kështu që unë nuk do të flisja për krizë, por, nëse ekziston ndonjë gjë reale, kemi një seri rezultatesh të këqija. Është e qartë, ne po humbasim shumë lojëra”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kuvendi i Punës i FFK-së më 8 prill

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së ka mbajtur mbledhjen e radhës, nën drejtimin e presidentit Agim Ademi. Në këtë takim është vendosur që Kuvendi...

Klopp e Solskjaer njëzëri: Nuk i lëmë futbollistët t’i bashkohen Kombëtareve

Një problem serioz në horizont për trajnerët e Premier League-s. Nga data 22 deri më 31 mars, do të ndërpriten të gjitha...

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Recent Comments