No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Kombëtarja e futbollit në konkurrencën e femrave, më e mira e Vitit...

Kombëtarja e futbollit në konkurrencën e femrave, më e mira e Vitit 2020

Për herë të dytë rresht çmimi “Kombëtarja e Vitit” në konkurrencën e femrave ka shkuar për Kombëtaren e futbollit.

Ky çmim i është dhënë sot nga Komiteti Olimpik i Kosovës në ceremoninë e shpalljes së “Laureatëve të Vitit 2020”.

Vashat tona përkundër vështirësive të mëdha në grumbullimin e lojtareve nga diaspora shkaku i pandemisë Covid-19, arritën të shënojnë fitore 2:0 ndaj Estonisë në stadiumin Fadil Vokrri. Rezultat pozitiv morën edhe ndaj Turqisë në udhëtim, duke barazuar pa gola, përkundër se luajtën për 60 minuta me një lojtare më pak.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments