No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Shkëmbi e pranon se ishte e vështirë të mposhtej Feronikeli

Shkëmbi e pranon se ishte e vështirë të mposhtej Feronikeli

Trajneri i Ballkanit, Blendi Shkëmbi e ka shijuar fitoren e dytë në elitën e futbollit kosovar që pas marrjes së drejtimit të kësaj skuadre. Ai e ka vlerësuar si shumë të vështirë ndeshjen kundër Feronikelit, por është shprehur i lumtur për tri pikët e fituara.

“Feronikeli ka një skuadër shumë të mirë, me lojtarë të mirë dhe me një trajner shumë të mirë që duket se punon shumë taktikisht, por për fat të mirë ne arritëm të shënonim dhe të marrim tre pikët që ishin objektivi ynë.

Ne kemi këtë javë edhe dy ndeshje shumë të vështira. Ndeshjet janë shumë afër njëra tjetrës dhe do të shikojmë gjendjen e secilit lojtar dhe më pas vendosim se cilët do të aktivizohen. Është vështirë ta mbash ritmin me një seri të tillë të ndeshjeve.

Titulli? Marrëveshja me Ballkanin është që të bëj maksimumin dhe me dëshirën e madhe që të hyjmë në Evropë, si kampion apo nënkampion pak ka rëndësi. Sidoqoftë, ne deri në fund do të luftojmë të dalim kampion”, ka thënë Shkëmbi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments