No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Jadon Sancho hyn në histori, askush si ai në Bundesliga!

Jadon Sancho hyn në histori, askush si ai në Bundesliga!

Jadon Sancho vijon të thyejë rekorde me fanellën e Borussia Dortmund, me anglezin që është padyshim një ndër lojtarët më të mirë në Botë për moshën e tij.

Sulmuesi ishte protagonist në fitoren e ekipit të tij në derbin ndaj Schalkes, me shifrat 0-4. Sancho dhuroi një asist dhe shënoi një gol, që e futi në historinë e Bundesligës.

Me golin e shënuar Sancho numëron plot 35 gola në Gjermani, si askush tjetër në moshën 20 vjeç 10 muaj e 26 ditë. Shifra vërtet monstruoze për një djalosh që ka vetëm 20 vite mbi supe.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments