No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Trepça’89 befason Dritën, Besa frenon Drenicën

Trepça’89 befason Dritën, Besa frenon Drenicën

Trepça’89 ka përgatitur befasi të këndshme në kuadër të javës së 20-të në Superligë, duke e mposhtur kampionen në fuqi, Dritën, në Gjilan, me rezultat 2:1. Kësisoj, “minatorët” përveçse janë stabilizuar në mesin e renditjes me tri pikë të reja kanë kontribuuar që gara për titull tashmë të jetë shumë më interesante. Trepça’89 kaloi në epërsi me golin e Zeki Ademit, në minutën e 14-të. Epërsinë në 2:0 e shtoi Adenis Shala, në minutat shtesë të pjesës së parë. Ndërkohë, në pjesën e dytë skuadra gjilanase bëri presion të madh drejt portës së mysafirëve. Si rezultat në minutën e 80-të Kastriot Rexha shënoi për 1:2, por ky në fund doli të ishte rezultati përfundimtar.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments