No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Del Bosque për Fenomenin: Ai ishte një bishë

Del Bosque për Fenomenin: Ai ishte një bishë

Ish-trajneri i Spanjës, Vicente del Bosque, ka dhënë një intervistë interesante për Marca. Trajneri  ka folur për Ronaldo-n, Fenomenin, me të cilin ka punuar te Real Madrid.

“E donin të gjithë në klub. Njëkohësisht, ishte i adhuruar edhe nga persona jashtë klubit dhe jashtë futbollit”, ka thënë Del Bosque.

“Ishte një person shumë i sjellshëm dhe nuk duronte dot t’i shihte njerëzit të trishtuar. Ishte një figurë që pëlqehej shumë brenda skuadrës”.

Nga aftësitë njerëzore tek ato të fushës: Ronaldo ishte një lider, në nivel personi, por edhe për sa i takon aftësive teknike. Jam i sigurt se do të kishte akoma më i mirë nga sa ishte pa ato dëmtime”.

“Ka pësuar dy dëmtime serioze, por pavarësisht kësaj, ai ishte një bishë. Një lojtar fenomenal”, ka përfunduar Del Bosque.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Cassano: Interi është qesharak në Ligën e Kampionëve. Futboll në Itali nuk luajnë ata, por Atalanta

Ish sulmuesi i Milanit dhe Interit Antonio Cassano foli me mikrofonat BoboTV duke skanuar situatën e Interit. “Ka gjetur një qëndrueshmëri të madhe. Skuadra...

Reali barazon në frymën e fundit ndaj Sociedad, titulli largohet akoma më shumë 

Reali i Madridit nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 mbrëmjen e sotme ndaj Sociedadit në shtëpi. Një barazim që...

Java e 23-të në Superligë luhet në fundjavë, vëmendja në “Fadil Vokrri” dhe “Rexhep Rexhepi”

Java e 23-të në Superligën e Kosovës do të vazhdojë në fundjavë. Fillimisht, ndeshja e parë do të luhet...

Tifozët e Ballkanit nisin ta kërkojnë rikthimin e Ismet Munishit

Dy ndeshjet e fundit pa fitore e po ashtu edhe eliminimi nga Kupa e Kosovës ishin të mjaftueshme që aventura e Bledi...

Recent Comments