No menu items!
Ballina KRYESORE Situatë e komplikuar në grupin e Kosovës, ja kush ka gjasa më...

Situatë e komplikuar në grupin e Kosovës, ja kush ka gjasa më të mëdha të kualifikohet

Nesër do të zhvillohen ndeshjet e fundit në Grupin B, në kuadër të parakualifikimeve europiane në Kupën e Botës 2023 në basketboll.

Luksemburgu do të përballet me Islandën, ndërsa Kosova me Sllovakinë.

Islandezët janë kualifikuar tutje, sepse kanë katër fitore dhe një humbje, ndërsa Luksemburgu, Sllovakia dhe Kosova kanë nga shtatë pikë, apo dy fitore dhe tri humbje.

Për tu kualifikuar tutje Dardanët, duhet të mposhtin Sllovakinë, por edhe për të shpresuar që Luksemburgu do të mundet nga Islanda.

Orari i ndeshjeve

16:00 Luksemburgu-Islanda

19:00 Kosova-Sllovakia.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments