No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Prishtina dhe Arbëria takohen për herë të katërt

Prishtina dhe Arbëria takohen për herë të katërt

Prishtina dhe Arbëria do të takohen për herë të katërt në dy vitet e fundit.
Përballja e parë ishte për kupë në 1/8 e finales në dhjetor të vitit 2019, teksa Prishtina kishte kaluar raundin pas fitores minmale 1-0.
Nga dy përballjet kampionale, njërën e kanë fituan bardhekaltrit (1:0), por tjetrën në Kastriot baras (1:1).
Dueli i katërt më radhë do të zhvillohen në stadiumin me bari sintetik në Ferizaj, ndërkohë që dy skuadrat janë shprehur të gatshëm për ndeshjen.
Arbëria vjen pas një humbje dhe një barazimi në fillim të pranverës, ndërkohë Prishtina është në seri prej 13-ndeshjeve rresht pa humbje në të gjitha kompeticionet.
Takimi fillon sot nga ora 13:00.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments