No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Dyshohet se shkeli rregullat e izolimit, Arsenal heton për tatuazhin e Aubameyang

Dyshohet se shkeli rregullat e izolimit, Arsenal heton për tatuazhin e Aubameyang

Artisti spanjoll i tatuazheve, Alejandro Nicolas Bernal prezantoi pak ditë më parë një tatuazh të bërë në dorën e kapitenit të Arsenalit, Pierre Emenick Aubameyang, ndërsa drejtuesit e ‘topçinjve’ kanë nisur menjëherë hetimin për rastin.

Kjo pasi në kushtet e pandemisë Covid-19, sallonet e tatuazheve të përkohshme dhe të përhershme duhet të qëndrojnë të mbyllura në Britaninë e Madhe dhe drejtuesit e Arsenalit po përpiqen të kuptojnë nëse sulmuesi i tyre i ka shkelur rregullat e izolimit apo jo.

Dyshimet janë që Aubameyang të ketë bërë tatuazhin pak ditë më parë, kur klubi i dha lejë të udhëtojë për të takuar mamanë e sëmurë në Francë, megjithatë nuk përjashtohet mundësia që spanjolli Bernal të ketë pikturuar dorën e sulmuesit edhe në Londër.

Nga fotot e hedhura në Instagram duket qartë gjithashtu që as Aubameyang dhe as artisti i tatuazheve nuk mbajnë maskë mbrojtëse, ndaj te Arsenali kanë ndërmend të ndjekin deri në fund këtë çështje, për të mos lejuar që futbollistët të shkelin rregullat e izolimit.

E ndërkohë që klubi londinez është shqetësuar nga sjellja e sulmuesit, vetë Aubameyang ka dhënë përgjigjen më të mirë në fushën e lojës, pasi shënoi tre herë në fitoren 4-2 ndaj Leeds United të dielën, duke qenë protagonist absolut në triumfin e Arsenalit.


Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments