No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR I vetmi në planet, Ronaldon tani quajeni “Mister 500 milionëshi”

I vetmi në planet, Ronaldon tani quajeni “Mister 500 milionëshi”

Cristiano Ronaldo është një makineri parash dhe tani përfiton më shumë nga imazhi se sa nga paga që merr për të luajtur në fushën e blertë. Arsyeja është e thjeshtë: rrjetet sociale.

Portugezi është njeri i vetëm në planetin Tokë me 500 milion ndjekës në rrjetet sociale. Një burim i madh të ardhurash për Ronaldon, të cilin e ndjekin 261 milion ndjekës në Instagram.

Asnjë njeri tjetër nuk i ka aq ndjekës në rrjetin social të përmendur më lart. CR7 gjithashtu numëron edhe 125 milion pëlqime dhe 147 milion njerëz që e ndjekin. Në Twitter ky numër është më i ulët dhe kap shifrën e 91 milion ndjekësve.


Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments