No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ndeshje mes shqiptarësh për nder të Pavarësisë

Ndeshje mes shqiptarësh për nder të Pavarësisë

Të mërkurën bëhen 13 vjet prej se Kosova u bë shtet i pavarur. E për nder të kësaj feste, Federata e Futbollit të Kosovës, ka oroganizuar një aktivitet i cili i paraprinë 17 shkurtit.

Veteranët e futbollit shqiptarë, Kosovë – Shqipëri, do të bëhen bashkë të martën në stadiumin “Fadil Vokrri”. Miqësia e tyre do të shëndërrohet në rivalitet përgjatë 90 minutave.

Kjo ndeshje do të fillojë nga ora 12:00. Se kush do të jetë pjesë e formacioneve të të dyja skuadrave, mbetet të shihet.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments