No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ronaldo mbetet te Juventusi deri në vitin 2023

Ronaldo mbetet te Juventusi deri në vitin 2023

Ylli portugez Cristiano Ronaldo do të jetë pjesë e Juventusit deri në verën e vitit 2023.

Mediumet italiane kanë raportuar të enjten se portugezi është pajtuar të rinovojë kontratën që i skadon në vitin 2022 edhe për një vit tjetër. Thuhet se marrëveshja mes palëve është arritur dhe gjithçka pritet të bëhet zyrtare brenda këtij muaji.

Detajet e marrëveshjes së re të Ronaldos nuk janë zbuluar, por portugezi aktualisht te Juventusi ka një pagë vjetore prej 30 milionë eurosh.

Sulmuesi 36-vjeçar këtë sezon ka shënuar 23 gola në 25 paraqitje për Juventusin në të gjitha garat.

Ai është pjesë e Juventusit prej vitit 2018 kur u transferua nga skuadra e Real Madridit.


Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Roma triumfon në derbi përballë Lazios

Roma ka shënuar fitore në derbin përball rivalit të madh të saj Lazios me rezultat 2:0. Mikhitarian e Pedro...

Presidenti Ademi përgëzon KF Ulpiana, KF Malisheva dhe KFF Mitrovica për suksesin në kampionat

Ulpiana dhe Malisheva janë anëtare të reja të Superligës së Kosovës në futboll, derisa Mitrovica për herë të katër radhazi është shpallur...

Vushtrria, kampione e Kosovës

Njomza Kelmendi ka bërë pritje vendimtare në sekondën e fundit për ta ndihmuar Vushtrrinë që ta fitoj titullin e kampionit në Superligën...

Vojvoda zhgënjen me Torinon, Ismajli shkëlqen me Spezian

Një derbi i dy futbollistëve shqiptarë është zhvilluar sot në Serie A. Ardian Ismajli me Speziane ka mposhtur shumë...

Recent Comments