No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Bayern rishkruan historinë! Hansi Flick barazon Pep Guardiolën në një sezon perfekt

Bayern rishkruan historinë! Hansi Flick barazon Pep Guardiolën në një sezon perfekt

Bayern është kampion bote dhe hyn në histori, duke barazuar rekordin e Barcelonës: Sextuple, kurse për spanjollët Sexete: kjo e fundit shpiku termin pas veprës së Barcelonës në 2009!

Ajo skuadër e pabesueshme e stërvitur nga Pep Guardiola i shte e vetmja e aftë ndërkombëtarisht për të fituar gjashtë tituj në vetëm një vit . Para mbrëmjes së sotme në “Education City Stadium” të Al Rayyan të Katarit.

Pjesa e parë pa rrjetat e paprekura në Doha midis Bayern dhe Tigres. Lojë e zhvilluar siç pritej nga gjermanët, të cilët gjithashtu shënuan një gol në minutën e 17-të me Joshua Kimmich por që u anulua në VAR për shkak të pozicionit jashtë loje të Lewandowski, i  konsideruar aktiv në kohën e goditjes nga distanca e shokut të tij të skuadrës.

Muzika nuk ndryshoi edhe në pjesën e dytë pasi ekipi i  Hansi Flick dominoi dhe gjeti golin me Pavard. Sërish arbitri anuloi, por këtë herë VAR i  dha të drejtrë kampionëve të Europës, duke konvaliduar avantazhin e francezit.

Tigres luajti ndeshjen që pritej: mbrojtëse, me vuajtje të mëdha, me Guzman që bëri tre ndërhyrje dhe Gignac që i shte totalisht i  i zoluar përpara.


Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments