No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Prishtina kualifikohet në çerekfinale, e eliminon kampionen

Prishtina kualifikohet në çerekfinale, e eliminon kampionen

Skuadrës së Prishtinës i ka mjaftuar goli i kapitenit Lorik Boshnjaku në minutën e 115-të për ta eliminuar Dritën, që e mposhti me rezultatin 1:0 në 1/8 e finales të Kupës së Kosovës.

Me këtë fitore në ndeshjen e luajtur në stadiumin “Fadil Vokrri”, Prishtina është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Kosovës.

Për Prishtinën, kjo është fitorja e dytë përballë Dritës, të cilën javë më parë e mposhti në ndeshjen e Superkupës së Kosovës, të luajtur në Antalia të Turqisë.


Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments