No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Werner: Triumf i bukur, jemi në rrugën e duhur

Werner: Triumf i bukur, jemi në rrugën e duhur

Chelsea fitoi 1-2 në fushën e Sheffield United mbrëmjen e kaluar. Suksesi i tretë radhazi me Tuchel në stol dhe zona Champions League vetëm një pikë larg.

Timo Werner foli pas suksesit jashtë fushe, analizoi fitoren e radhës dhe u ndal edhe në aspektin personal. Goli po mungon, por sulmuesi gjerman po jep kontributin e tij tek ekipi londinez

“Në kompleks ishte një fitore shumë e bukur. Nuk e kishim aspak të thjeshtë, pasi Sheffield është një ekip që mbrohet mirë. Jemi krenar për fitoren dhe për faktin që po vazhdojmë me rezultate pozitive.

Nuk ia dola të shënoj, por po ia dal të ndihmoj skuadrën me gjëra të tjera. Nuk dua të ndalem, dua të vazhdoj kështu“, deklaroi sulmuesi gjerman, autori i një asisti dhe ai që fitoi penalltinë që u kthye në gol nga Jorginho.


Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi. Llapjanët janë ankuar në një penallti të...

Boshnjaku: Rezultatet na mundësojnë të luftojmë për dy trofetë

Me fitoren e Dritës ndaj Feronikelit të dielën (sot) ka përfunduar edhe java e 23-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Recent Comments