No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR PSG fiton Klasiken me Mbappe-Icardi, Payet “çmendet” në fundin e ndeshjes

PSG fiton Klasiken me Mbappe-Icardi, Payet “çmendet” në fundin e ndeshjes

Paris Saint-Germain ka fituar 2-0 Klasiken kundër Marseille në Ligue 1.

Ndeshja e luajtur në Velodrome është vendosur në 24 minutat e para. Mbappe ka hapur ndeshjen pas një kundërsulmi perfekt në minutën e nëntë, ndërsa Icardi e ka mbyllur me një goditje të mrekullueshme me kokë 15 minuta më mbrapa.

Kjo fitore e ka ndihmuar ekipin e Pochettino-s të përforcojë vendin e tretë në renditje dhe të mbajë hapin e Lille-s kryesuese dhe Lyon-it të vendit të dytë.

Momente frike në fundin e ndeshjes për Verrati-n, i cili ka pësuar një ndërhyrje të frikshme nga Payet, i ndëshkuar me karton të kuq nga arbitri i ndeshjes.


Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments