No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Krasniqi ‘kërcënon’ Dritën: Nesër e përsërisim ndeshjen e Superkupës

Krasniqi ‘kërcënon’ Dritën: Nesër e përsërisim ndeshjen e Superkupës

Një paraqitje e shkëlqyer në Superkupën e Kosovës të luajtur në Antalia pikërisht përballë Dritës, ka bërë që Prishtina të cilësohet favorite e madhe për të kaluar tutje në garat e Kupës së Kosovës.

Prishtina do të ndeshet nesër nga ora 13:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” me Dritën në një sfidë që po cilësohet si tejet e fortë dhe e paparashikuar deri në fund.

Mbrojtësi i Prishtinës, Besnik Krasniqi në një bisedë për Demokracia, ka thënë se ekipi është gati për ta përsëritur suksesin e Antalias.

“Në ndeshjen e Superkupës kemi bërë një super-paraqitje dhe shpresojmë ta bëjmë të njëjtën edhe në Kupë nesër. Gjithsesi, e pranojmë se do të jetë shumë ndeshje e vështirë”, ka thënë Krasniqi.

Mbrojtësi bardhekaltër që iu bashkua Prishtinës edicionin e kaluar, pas një paraqitje të jashtëzakonshme që kishte te Ballkani, ka thënë se ekipi është shumë i motivuar dhe i etur për të arritur te suksesi.

“Jemi shumë të motivuar dhe jemi të gatshëm për nesër. Mendoj nëse përsërisim paraqitjet e fundit sidomos në Superkupë, por edhe në ndeshjet miqësore, do të kalojmë tutje. Sigurisht duhet të jemi shumë të kujdesshëm pasi detajet e vogla do ta vendosin lojën. Por ne do të japim më të mirë dhe kam shumë besim se do të kalojmë tutje”, vlerësoi Krasniqi.

“Sa i përket formës personale, jam mirë. Kemi bërë një fazë shumë të mirë dhe shpresoj çdo ndeshje do e ngriti formën time. Jam gati për gjithçka”, ka përfunduar Besnik Krasniqi.


Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments