No menu items!
Ballina KRYESORE Klubet të veprojnë si partitë politike!

Klubet të veprojnë si partitë politike!

Shkruan: Betim Zeqiri

Sapo e pash një reklamë ku tregonte se cilat janë rreziqet nga Covid-19.

Njëra nga rreziqet ishte ‘shkuarja në stadium’, por çuditërisht në asnjë vend nuk përmendeshin tubimet zgjedhore.

Kur jemi në prag të rifillimit të futbollit kosovar, është mëse e nevojshme të rikthehen tifozët në shkallët e stadiumeve, së paku nga 200 ose 300 tifozë për ndeshje.

Në stadiume apo palestra ka hapësira të mëdha ku mund të mbahet distanca, ndërsa po i shohim partitë politike se në çfarë ‘distance’ po qëndrojnë me popullin dhe sa e duan popullin (vetëm për votë).

Nëse shteti nuk jep leje për lejimin e tifozëve, atëherë edhe klubet le të veprojnë si partitë politike, në të zezën le ta mbushin stadiumin.

(Autori është gazetar sportiv në portalin Telegrafi.com)


Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments