No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ronaldo gjunjëzon Interin

Ronaldo gjunjëzon Interin

Dy gola të Ronaldos i kanë dhënë Juventusit fitoren me përmbysje ndaj Interit në gjysmëfinalen e vajtjes në “San Siro” ndaj Interit të Contes, që në kampionat i mundi 2-0.

Pas rrjetës së Lautaro Martinez që në fillim me asist të Barella, mjaftuan dy shkëndija: një penallti e vërshëllyer me VAR për tërheqje brenda zonës nga Young në dëm të Cuadrado dhe një gabim trashanik i Bastonit në bashkëpunim me Handanovic.

Në të dy rastet, gol Cristiano Ronaldo, duke i dhënë kështu një goditje të fortë djemve të Contes, që edhe pse dominuan gjatë gjithë pjesës së dytë dhe iu afruan golit (shpëtoi Demiral një top që po i drejtohej portës)

Juventusi menaxhoi deri në fund dhe arriti të merrte një fitore tepër të rëndësishme që do të shërbejë edhe në funksion të ndeshjes së kthimit në Torino pas një jave.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Kosova mposhtet nga Irlanda

Kosova A (F) ka pësuar humbje nga Irlanda 86:72 (18:26, 17:15, 19:14, 32:17), në kuadër të Kampionatit Evropian për Shtete të Vogla.

Plas sherri në Lojërat Olimpike, sportisti godet kundërshtarin me shkop në kokë

Një skenë e pazakontë ka ndodhur ditën e sotme në Lojërat Olimpike në disiplinën e hokejit. Në sfidën midis...

Në Prishtinë festohet sot për suksesin e Distrias

Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike në Tokyo 2020. Ndërsa Komiteti Olimpik i Kosovës ka...

Arbëria ‘blindon’ futbollistin e rëndësishëm të skuadrës

Përkundër rënies nga Superliga, Arbëria ka qenë shumë aktive gjatë verës. Skuadra nga Dobraja njofton se ka rinovuar...

Recent Comments