No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Perez ngre shaminë e bardhë, Ramos lë Realin në qershor

Perez ngre shaminë e bardhë, Ramos lë Realin në qershor

Në Madrid diskutohet një çështje shumë e rëndësishme: ajo e Sergio Ramos. Kontrata e kapitenit me Los Blancos përfundon në verë dhe në Madrid nuk janë të gatshëm të kënaqin financiarisht mbrojtësin.

Mësohet se klubi i ka ofruar rinovimin për dy vite Ramos, me një ulje page prej 10%. Ky propozim nuk është pranuar nga Ramos, i cili dëshiron të ketë pagën aktuale dhe asnjë lëvizje të sa. Ai aktualisht merr rreth 12 milionë euro.

Real po kalon një situatë të vështirë financiare prej pandemisë dhe e ka të vështirë të përmbushe kërkesën e kapitenit. Kështu, nga ajo që raportohen në Spanjë kjo është oferta e fundit, që Real do i bëjë Ramos.

Klubi është dorëzuar dhe nuk do të bëjë sakrificë financiare për të mbajtur 34-vjeçarin. Nga ana tjetër Ramos flitet shumë për kalim te PSG, që ka asetet e duhura për të kënaqur oreksin financiar të yllit të Spanjës. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments