No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Misteri më i madh i pasurisë së Maradonës; dy kasafortat që la...

Misteri më i madh i pasurisë së Maradonës; dy kasafortat që la në Dubai

Dy muaj pas vdekjes së Diego Armando Maradonës, shumë mistere mbeten të pazgjidhura. Lufta për trashëgiminë e tij midis ish-gruas (Claudia Villafañe), fëmijëve të njohur (Dalma, Gianinna, Diego, Jana dhe Diego Fernando), atyre që luftojnë për t’u njohur, anëtarëve të familjes dhe rrethit të tyre më afërt është bërë skena më e nxehtë.

Diego nuk la, për sa dihet, ndonjë testament dhe vlera monetare, ndaj natyra e pasurisë së tij është e tillë, shumë e vështirë për t’u llogaritur. Madje, duket e pamundur për t’u kalkuluar, sepse la prona dhe pasuri në shumë pjesë të botës. Repertori është i larmishëm: nga “tanku amfib” Comer (60.000 euro) dhe unaza me diamante (300.000 euro), që i dhanë në kohën e tij si president te Dinamo Brest, te një Roll Royce Ghost (300.000 euro), duke kaluar te fabrikat e drithërave dhe makaronave në Venezuelë, ose pesë shtëpitë që la në Argjentinë.

Sidoqoftë, “Celebrity Net Worth” i vlerësoi të gjitha me 75 milionë dollarë. Sekreti i madh qëndron, në çdo rast, në atë që përmbajnë dy kasafortat, që Maradona i la në Dubai… dhe janë ende në Emiratet e Bashkuara Arabe. Përmbajtja e saj, sot është një enigmë edhe për mjedisin më të afërt të legjendës së futbollit.

“Këto janë gjëra që Diego i mbajti për vete. Mund të jenë dirhemë (monedha e Emirateve), orë, dollarë ose asgjë. Kutitë qëndruan atje dhe ato nuk u hapën më për më shumë se dy vjet”, – thotë një burim intim i Maradonës për “Infobae”

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments