No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ramadani: Fituam me meritë, Superkupa për “Plisat”

Ramadani: Fituam me meritë, Superkupa për “Plisat”

Prishtina ka triumfuar në finalen e Superkupës ndaj Dritës të zhvilluar në Antali të Turqisë (3-1).

Trajneri i kësaj skuadre, Zekirija Ramadani, theksoi pas ndeshjes se ishte një fitore e merituar, derisa pati edhe një dedikim për trofun e fituar.

“Vendosën 90 minuta, pasi që futbolli nuk zhvillohet vetëm në një pjesë. Ne krijuam edhe raste të tjera që kemi mundur t’i realizonim, mirëpo duhet kuptuar edhe futbollistët, pasi që jemi në fillimin e fazës përgatitore. Kjo fitore i’u dedikohet grupit të tifozëve “Plisat””, potencoi Ramadani.

Gjatë qëndrimit disa ditor në Turqi, skuadra e Prishtinës do t’i zhvillojë edhe disa duele kontrollues ndaj kundërshtarëve nga Rusia dhe Ukraina.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Superliga vjen sot me ndeshje të jashtëzakonshme, shumëçka mund të vendoset

Elita e futbollit kosovar vjen sot me ndeshjet e javës së 34-të të cilat edhe mund ta vendosin fatin e shumë skuadrave...

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

Recent Comments