No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Vedat Muriqi ‘hero’, e dërgon Lazion në çerekfinale të Kupës së Italisë

Vedat Muriqi ‘hero’, e dërgon Lazion në çerekfinale të Kupës së Italisë

Lazio ka shënuar fitore ndaj Parmas me rezultat 2-1 në kuadër të 1/16 të Kupës së Italisë, duke kaluar në çerekfinale.

Vedat Muriqi luajti nga minuta e parë në këtë ndeshje ku kishte një paraqitje shumë të mirë.

Në pjesën e parë Muriqi fillimisht ë në rastin e parë qëlloi shtyllën në minutën e 14-të pas një goditje të mirë.

Shtatë minuta më vonë u ndalë nga portieri Simone Colombi, edhe pse goditja ishte  e fuqishme.

Pas këtyre rasti erdhi edhe goli i Lazios, kur shënoi Marco Parolo në minutën e 23-të.

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat.

Në pjesën e dytë Parma ishte më serioz, kur rrezikoi disa herë.

Valentin Mihaila i barazoi shifrat në minutën  83-të të ndeshjes, duke shënuar për 1-1.

Por në minutën e fundit të kohës së rregullt një goditje me kokë e Vedat Muriqit u kthye në gol për 2-1.

https://platform.twitter.com/embed/index.html?creatorScreenName=Telegrafisti&dnt=false&embedId=twitter-widget-0&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1352377456276201472&lang=en&origin=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fvedat-muriqi-heroi-lazios-goli-tij-e-dergon-ne-cerekfinale-te-kupes-se-italise%2F&siteScreenName=Telegrafisti&theme=light&widgetsVersion=ed20a2b%3A1601588405575&width=550px

Lazio pas kësaj fitorje kalon në çerekfinale të Kupës së Italisë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments