No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Federata turke shkruan për vizitën e delegacionit të FFK-së

Federata turke shkruan për vizitën e delegacionit të FFK-së

Sot, i pari i FFK-së, Agim Ademi ka vizituar presidentin e Federatës së futbollit të Turqisë, Nihat Ozdemir.

Gjatë kësaj vizite, dy palët u pajtuan për bashkëpunim për disa gjëra, si ngritja e futbollit të femrave, që ekipet tona të bëjnë kampe në Turqi kur të përfundojnë garat, shkruan gazeta-topi.

Pos, kësaj, presidenti Ozdemir i premtoi Ademit se është mik i madh i Kosovës dhe që është një nga sponsorët e FFK-së.

E për këtë takim, ka shkruar edhe Federata e Futbollit të Turqisë, derisa në fund u prezantua një dhurata midis dy Presidentëve dhe delgacioneve.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments