No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ish-mbrojtësi dardan i bashkohet Gjilanit, por klubi ende nuk e ka zyrtarizuar

Ish-mbrojtësi dardan i bashkohet Gjilanit, por klubi ende nuk e ka zyrtarizuar

Sport Club “Gjilani” është vendosur në bregdetin e Durrësit, me ç’rast po vijon fazën përgatitore para stinorit pranveror të kampionatit.

Së bashku me skuadrën kanë udhëtuar edhe mbrojtësi Ardin Dallku dhe mesfushori Qëndrim Dautaj, të cilët janë bashkuar me skuadrën dhe përkohësisht janë veshur ‘kuqebardh’, raporton Gazetasheshi.com.

Dy futbollistët janë vënë në dispozicion të kryetrajnerit Bylbyl Sokoli, i cili pritet të vendos për të ardhmen e futbollistëve.

Dallku ishte pjesë e Shkëndisë së Tetovës së fundi, ndërkohë që Dautaj luajti te Vëllaznimi i Gjakovës.

Në foto Ardin Dallku dhe Qëndrim Dautaj së bashku me pjesën tjetër të skuadrës së Gjilanit

Gazeta “Sheshi” ka siguruar një imazh nga grumbullimi i ‘kuqebardhëve’ në Durrës, teksa shihen edhe dy futbollistët e ardhur së fundmi.

E ardhmja e tyre do të mësohet pas përformancave që do t’i kenë në ndeshjet kontrollues në Durrës, ndërkohë që klubi po punon intensivisht për të afruar futbollistë të rinj në skuadër që do të shtonin edhe më shumë konkurrencën.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments