No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Talenti dardan lë Bayernin, qëndron në Bundesliga

Talenti dardan lë Bayernin, qëndron në Bundesliga

Leon Dajaku erdhi te Bayern në vitin 2019 nga Stuttgart si një talent shumë premtues dhe me të ardhme të madhe, por deri më tani ai nuk ka arritur të depërtojë mes yjeve dhe të fitojë minuta në ekipin e parë.

Që nga ardhja e tij, Dajaku ka luajtur vetëm në dy ndeshje në Bundesliga me ekipin e parë të Bayern, pa mundur të lërë gjurmë. Ndërkohë me Bayern Munchen II ai zhvilloi 43 ndeshje dhe shënoi shtatë gola.

Tashmë mësohet se Dajaku nuk do vazhdojë më në këtë sezon në Bavari. Ai dhe Bayern kanë rënë dakord për huazim deri në fund të sezonit dhe Union Berlin është skuadra që do përfitojë nga shërbimet e 19-vjeçarit.

Mediet gjermane e bëjnë fakt të kryer, teksa sulmuesi me origjinë dardane do ketë mundësinë të luajë në një ligë më të fortë siç është Bundesliga, ku përballë do ketë edhe Bayernin apo ekipe si Leipzig dhe Borussia Dortmund. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments