No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ish-futbollistja merr drejtimin e Mitrovicës

Ish-futbollistja merr drejtimin e Mitrovicës

Klubi i Futbollit të Femrave “Mitrovica” ka zyrtarizuar si trajnere, Suada Jasharin.

Këtë lajm klubi nga Mitrovica e ka konfimuar përmes rrjetit social “Facebook”. Teksa ka theksuar se pas disa bisedave i’a kanë besuar pozitën e trajnerës ish-futbollistës dhe tani trajnere e Mitrovicës, Suada Jashari.

Skuadra e Mitrovicës gjithashtu ka njoftuar se do të ketë ndryshime edhe në stafin e ri por edhe në fondin e futbollistëve.

Postimi i Mitrovicës, pa ndërhyrje:

“Pas disa bisedave disa javore e deri tek takimi i fundit që kryesia e klubit e ka zhvilluar me futbollisten e deritanishme të klubit tonë Suada Jasharin , arritëm në përfundim që prej tash e tutje po të njëjtës të i’a besojm poziten e trajnerës në klubin Kff Mitrovica.

Suada gëzon një përvojë të madhe në futbollin femëror si në Kosovë ashtu edhe jashtë Kosovës.

Me stafin e ri të trajnerave dhe me fondin e futbollisteve që ka klubi ynë,besojm shumë në rezultate pozitive edhe në vitet e ardhshme. Na prift e mbara”, thuhet në njoftimin Mitrovicës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments