No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Flamurtari zyrtarizon trajnerin e ri

Flamurtari zyrtarizon trajnerin e ri

Nedzad Kuruzovic është trajner i ri i Flamurtarit të Prishtinës. Tekniku 60 vjeçar nga Bosnja dhe Hercegovina tashmë eshte zhvendosur në kryeqytet dhe është prezantuar para futbollistëve.

Kuruzovic ka mbajtur edhe disa seanca stërvitore, derisa është njoftuar nga afër me lojtarët.

Ish-anëtari i stafit teknik të Përfaqësueses së Bosnjës dhe Hercegovinës do ta pasojë të larguarin Jusuf Tortoshi në postin e shefit të shtabit teknik te “kuqezinjtë”.

Së fundmi ai ishte pjesë e ekipit grek AEP Kozanis, të cilin e drejtoi për tri vite. Po aq kohë kaloi te skuadra zvicerian FC Schaffhausen, me ç’rast kreu disa funksione në shtabin teknik.

Kuruzovic ka drejtuar dhe ekipet e tjera zviceriane FC Gossau, FC Aarau, dhe FC FC Wil 1900.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments