No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ademi: Talentet në Evropë, thesar për futbollin tonë!

Ademi: Talentet në Evropë, thesar për futbollin tonë!

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka qenë mysafir i Kaltrina Mikushnicës në emisionin “Dy ditë” në RTK. Gjatë kësaj interviste numri një i futbollit kosovar ka folur për organizimin e Federatës dhe të futbollit kosovar në përgjithësi.

Duke folur për talentet e shumta të futbollit kosovar në shtetet evropiane, presidenti i FFK-së u shpreh: “Fatmirësisht kemi shumë talente që i kemi të evidentuar si potencial për ekipet kombëtare. Edhe pse ata kanë lindur në shtetet ku tash jetojnë, prindërit e tyre i kanë mbushur me shpirt se Kosovën e kemi vendin tonë dhe se atje janë rrënjët tona. Ky është fati ynë sepse ka shumë lojtarë që luajnë në nivele të larta dhe prindërit e tyre e ndjenë borxh që t’i ndihmojnë Kosovës dhe shpesh sakrifikojnë që t’i zhvendosin ata nga ekipet zinxhir nga shtetet e tjera dhe t’i sjellin në Kosovë. Prandaj, unë e shoh këtë si një thesar për futbollin tonë”, ka theksuar ndër të tjera Ademi.

Për më shumë ndiqeni videon e mëposhtme:

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments