No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Solskjaer reagon ndaj gjermanit: Klopp tenton të na vërë arbitrat kundër

Solskjaer reagon ndaj gjermanit: Klopp tenton të na vërë arbitrat kundër

Unë di vetëm se Manchester United ka pasur më shumë penallti në dy vitet e fundit se ne në pesë vite e gjysmë“, u shpreh Jurgen Klopp pas humbjes 1-0 që pësoi Liverpool në fushën e Southampton të hënë në mbrëmje.

Një deklaratë që nuk është pritur aspak mirë në kampin e “Djajve të Kuq”, teksa e menjëhershme ka qenë përgjigja e Ole Gunnar Solskjaer. Trajneri i United ka reaguar në lidhje me komentin e homologut gjerman.

Nëse ata duan të harxhojnë kohë duke u marrë me rastet e faulleve në zonë, le ta bëjnë. Unë nuk kam ndërmend të merrem me një gjë të tillë. S’e di pse merren me deklarata të tilla, mbase prej faktit që një gjë e tullë funksionoi me Lampard sezonin e kaluar në gjysmëfinalen e FA Cup.

Ndoshta kjo është një mënyrë që Klopp ka zgjedhur të ndikojë që arbitrat të kthehen kundër nesh. Nuk e di, por nuk më intereson aspak të them të drejtën“, thekson trajneri norvegjez i Manchester United.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments