No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ozil arrin akordin me klubin e njohur, mbetet në Evropë

Ozil arrin akordin me klubin e njohur, mbetet në Evropë

Mesut Ozil do të largohet nga Arsenali këtë muaj. Fantazisti gjerman me origjinë turke, po negocion prej ditësh me DC United, klubin amerikan që garon në MLS.

Gjithsesi, 32-vjeçarin pritet ta shohim në kampionatin turk. Gazetari i A Spor, Ahmet Selim Kul raporton se Ozil ka arritur akordin me Fenerbahce.

Lojtari ofensiv do të firmosë një kontratë 3.5-vjeçare me klubin e njohur nga Stambolli. Palët kanë rënë dakord dhe shumë shpejt pritet të vijë zyrtarizimi.

Një lajm i tillë ka krijuar entuziazëm te tifozët e zjarrtë të Fenerbahces, ekipit ku luajti edhe Vedat Muriqi sezonin e kaluar. Ardhja e Ozil po pritet me padurim në kryeqytetin turk. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

Recent Comments