No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Juventusi e gjunjëzon Milanin pas 27 ndeshjeve

Juventusi e gjunjëzon Milanin pas 27 ndeshjeve

Juventusi thyen Milanin dhe e bën në një ndeshje ku vetëm fitorja mund ta kthente në garë për titullin kampion. Skuadra e Pirlos fiton 3-1 në “San Siro” dhe prish kështu ecurinë prej 27 ndeshjesh radhazi pa humbje në kampionat të ekipit të Piolit, që me shumë mungesa, nuk ia ka dalë të ballafaqohet me bardhezinjtë deri në fund…

Diferencën e  bëri jo Ronaldo por Federico Chiesa, i magjishëm me dy golat e tij, por sigurisht edhe zëvendësimet në pjesën e dytë i dhanë freski lojës së Juventusit.

Ndeshja nisi me dominim bardhezi dhe erdhi goli i Chiesa, pas asistit të Dybala me thembër. Më pas ishte barazimi i Milanit me Calabria në fund të pjesës së parë.

Në pjesën e dytë, Juventusi gjeti golin sërish me Chiesa dhe McKennea e mbylli në 3-1. Milani vazhdon të kryesojë por Juventusi ngjitet dhe tashmë mund të rikthehet në garën titull.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments